FK Hate

Bezpečí dětí na internetu

Internet nám poskytuje nespočet možností, jak si zjednodušit život. Ve většině případů je skvělým pomocníkem v mnoha ohledech. Od vybavování důležitých záležitostí až po odreagování se po dlouhém dni v práci. Ne vždy je však internet bezpečným místem, obzvláště pokud k němu připustíte děti. Hodně rodičů zapomíná, jak jednoduché je dostat se na internetu téměř ke všemu, a že děti jsou velice zvědavé. Ať už jde o stránky s obsahem dětem nepřípustným nebo o sociální sítě, na kterých mohou děti narazit opravdu na cokoli, je dobré dětem, obzvláště těm nejmenším, zamezit přístup ke stránkám, již by mohly dětem uškodit. Jak toho docílit?
matka s dcerou u pc
–          Konverzace s dítětem
Povinností každého rodiče je své dítě chránit. Je důležité dětem, především těm nejmladším, vysvětlit, co všechno je může na internetu potkat a ohrozit. Také je dobré určit dětem podmínky, za kterých mohou internet používat, a hlavně jim vymezit určitý čas, který na internetu stráví.

–          Filtrovací aplikace
Existuje mnoho možností, jak mít své dítě pod kontrolou. S pomocí různých aplikací rodiče mohou zakázat obsah nežádoucích, tzv. škodlivých stránek. Mohou díky nim filtrovat to, k čemu se jejich děti na internetu dostanou. S rodičovskou filtrovací aplikací mohou rodiče zablokovat určité typy stránek, které by dětem mohly uškodit, kontrolovat, k jakým stránkám se dítě dostalo či dokonce omezit čas strávený na internetu.

–          Přístup k účtu na sociálních sítích
Platí především u nejmenších dětí, že pokud jim už rodiče dovolí, aby měly účet na sociálních sítích, měli by rodiče vědět, s kým si jejich děti na internetu povídají a jaké příspěvky sdílejí. Především tyto sociální sítě mohou dětem ublížit nejvíc, a rodiče by měli být v tomto ohledu opatrní a pečliví.
sledování tabletu
Rodiče mají nespočet možností, jak ochránit své dítě na internetu. Nicméně také děti mají nespočet možností, jak se k internetu dostat bez vědomí svých rodičů. Ačkoli není možné ochránit své dítě stoprocentně, rodič by měl udělat vše proto, aby bylo dítě chráněno co možno nejvíce.

Bezpečí dětí na internetu
2.6 (52%)5

Next Post

Previous Post

© 2019 FK Hate

Theme by Anders Norén