FK Hate

Dům a pohoda na zahradě

Pro někoho, kdo se nerad seznamuje se sousedy, tak bydlení v bytě může upřednostnit například i kvůli anonymitě, zvlášť v panelácích ve velkých městech. Ale je to individuální.
zahrada plná květin
Co se týká soukromí, tak jednoznačně vede vlastní dům. Pokud si ho oplotíte nebo osázíte hustější zelení, tak zvědaví sousedé vaše soukromí neohrozí.
 
Je bydlení ve vlasním domé drahé?
Mnozí si myslí, že provoz domu musí být dražší než byt, ale není to vždy pravda.   V dnešní době  je mnoho možností a pokud si naleznete cenově přijatelný pozemek, tak  váš domek může být cenově dostupnější než byt. Splátky hypotéky mohou být o mnoho nižší než nájem v pronajatém bytě.
 
Pro koho se dům a zahrada hodí?
Především pro ty, kteří budou mít čas a chuť se věnovat jak údržbě domu, tak zahradě. Musí mít k tomu vztah a dostatek energie. Například rodina s malými dětmi ve svém domě má jak své soukromí, tak i pohodu. A děti, které vyrůstají v rodinném domě, se od mala zapojují do určitých povinností, které v pronajatém bytě nepoznají. Například ke vztahu k rostlinám na zahradě. Dům se zahradou si volí hlavně lidé, kteří tuto investici chtějí předávat z generace na generaci. Může to být i z toho důvodu, že stojí o originální bydlení.
posezení na terase 
Soukromí a odpočinek v zahradě
U svého domu můžete relaxovat kromě své vysněné zahrady, například též na terase  nebo v zahradní pergole, kde máte příjemné zastíněné posezení. U domu můžete mít bazén, pro své malé děti vytvořít báječný kout s pískovištěm a houpačkou. A mnozí, kdo milují zahradu, tak práce v zahradě je pro ně relax, radost.
 
Údržba a provoz domu
Je samozřejmé, že údržba a provoz domu něco stojí. S tím se musí počítat. Nemáme na mysli splátku hypotéky. Každý dům postupem času potřebuje menší nebo větší opravu. Ať se jedná například o novou omítku, opravu střechy, plotu, přítoku vody. Každoročně budete potřebovat i menší investice do své zahrady. S tím vším by lidé, kteří se rozhodnou žít ve svém vlastním domě, měli počítat.
zimní zahrada
Nejenom pohodu a radost z bydlení ve vlastním domku, ale i starost, dost práce a váš čas, vyžaduje tento typ bydlení. S tím vším se musí počítat. Ale věřte, že odměna v podobě odpočinku na svém, stojí za to.
 

Dům a pohoda na zahradě
4.7 (93.33%)3

Next Post

Previous Post

© 2019 FK Hate

Theme by Anders Norén