FK Hate

Jak na problémy se zažíváním

Lidé drží různé diety, aby snížili hodnotu své váhy či aby naopak přibrali. Pak ale existují i různé ozdravné diety, neboť i prostá úprava jídelníčku může vést ke zlepšení určitých zdravotních problémů.

Problémy se zažíváním trápí mnoho lidí, avšak jen pár z nich se odhodlá k návštěvě doktora. Někdy si však stačí projit složení Vašeho jídelníčku a můžete narazit na značné nedostatky. Tělo musí pracovat v harmonii, takže pokud chybí nějaká látka či vitamín, pak se to časem projeví.
dívka s jablkem
Ať už se jedná průjem či zácpu, bolestivou až lehce krvácející stolici, pálení žáhy pak je něco určitě špatně. Mnoho podobných onemocnění může souviset s nedostatkem vlákniny v organismu, která napomáhá správnému trávení. Také se může jednat o překyselený žaludek či hemeroidy.

Pokud si dojdete k lékaři a předepíše Vám nějaké doplňky stravy, pak se zkuste zaměřit i na potraviny, které tyto prvky obsahují, abyste v budoucnosti zamezili návratu této nemoci či jejím symptomům. Pokud si chcete zažívání zpravidelnit a nejedná se o žádné zdravotní problémy znepříjemňující Váš život, pak se pusťte směle do toho.

Jako základ si stanovte určité množství vlákniny, které sníte za den. V dnešní době existuje mnoho aplikací, kde Vám stačí zadat druh jídla a gramáž, získáte ihned přehled o kaloriích i složení daného jídla, ovšem je to velice nerelevantní, neboť každé tělo funguje jinak.
stánek s čerstvým ovocem
Pokud Vás tohle počítání a zadávání dat do telefonu či počítače obtěžuje nebo na něj nemáte čas, pak zkuste jednodušší variantu. Šáhněte si na srdce a přiznejte si, kolik porcí ovoce či zeleniny za den sníte. Pak začněte každý týden na porci navyšovat, snažte se sníst aspoň několik kusů za den. Uvidíte, že to s Vaším zažíváním udělá zázraky. Neváhejte zkusit i luštěniny, které jsou významným zdrojem pro vlákninu.

Pokud se ale problémy s Vaším zažíváním nezlepšují, neváhejte s návštěvou lékaře. Vždy je velice podstatné zahájit léčbu v raném stádiu nemoci.

Jak na problémy se zažíváním
3 (60%)2

Next Post

Previous Post

© 2019 FK Hate

Theme by Anders Norén