FK Hate

Lék na posilnění imunity

Na přelomu podzimu a zimy se naše těla potýkají s různými změnami počasí a adapci na podmínky, které mohou být často velice proměnlivé. V takovém případě je velice obtížné vyhnout se jakémukoli nachlazení. Měli bychom proto dbát zvýšenou pozornost na naši životosprávu.

–          Dostatek vitamínu C. Jako první, co by mělo pomoci k posílení imunity je samozřejmě ovoce a zelenina. Zkuste zpestřit svůj jídelníček několik kusy citrusových plodů, jahod, brokolice, kiwi, papriky či jiného ovoce za den.
podzimní zelenina
–          Dodejte tělu ty správné tuky. Jistě víte, že není zrovna vhodné přijímat velké množství tuku v potravě. Avšak existují i takové tuky, které podpoří správné fungování organismů a je těžko představitelné se bez nich obejít. Když zařadíte do jídelníčku pokrm obsahující rybu nebo si zobnete několik oříšku, určitě vám bude vaše tělo vděčné.

–          Okořeňte si život. Mnoho lidí odsoudí zázvor hned po prvním ochutnání a nedají mu šanci prokázat své účinky. Pokud si přidáte trochu zázvoru do čaje anebo jej zkonzumujete sušený, podpoří tvorbu antivirových látek ve vašem těle a vy budete více rezistentní.

–          Není vše jen o pestré stravě. Imunitu můžete posílit i sportovní aktivitou či dostatečným spánkem. Další věc, která se jeví jako samozřejmost, je otužování. Vyvarujte se přetopeným místnostem a častým přechodem z tepla do zimy. Nejvíce pak dbejte o teplotu svých nohou, neboť jsou velmi náchylné na chlad.
šálek čaje a podzimní listí
–          Uložte se k zimnímu spánku.Ne tak doslovně, ale určitě nezapomeňte i relaxovat. I když jsou zimní dny krátké a vyvolávají dojem, že toho stihnete za den daleko méně, není to důvod k vyhýbání se vašim volnočasovým aktivitám.

–          Zima není jenom svařák. Blížící se zima a svátky jsou často ve spojitosti s konzumací menšího množství alkoholu jako grog, svařák, víno nebo silvestrovský šampus. Určitě si nezapomeňte udělat čas na šálek teplého čaje a ujistěte se, že máte i dostatečný přísun tekutin.

Lék na posilnění imunity
4.5 (90%)2

Next Post

Previous Post

© 2019 FK Hate

Theme by Anders Norén