FK Hate

Napříč hudebními styly

Každoročně navštíví letní hudební festivaly desetitisíce nadšenců. Mladí i starší podlehnou nezaměnitelnému kouzlu léta, dobré muziky a přátelské atmosféry. Nemusíme se nijak omezovat v našem vkusu, protože právě festivaly nabízí koncerty napříč všemi hudebními styly. Svůj šálek kávy si najdou náctiletí i posluchači pokročilejšího věku.
posluchači koncertu

Trutnov Open Air Festival

Trutnovský festival patří tak trochu k specialitám hudebních festivalů vůbec. Jde jednak o nejstarší festival města Trutnov, a dále je specifický svou historií. Poprvé se konal v roce 1987, kdy byl však předčasně ukončen. Od roku 1990 se konal až do roku 2017 každoročně. Vloni se festival neuskutečnil pro problémy s místem konání. Ačkoliv byly snahy o náhradní řešení, záměr pořadatelů se nepovedl.
Trutnov Open Air Festival bývá označován právem za „festival s názorem“. Kromě hudby různých žánrů se zde pořádají i nehudební besedy na téma náboženství nebo třeba ekologie. Od roku 2007 má festival také svého „náčelníka“ bývalého prezidente Václava Havla, na kterého se každoročně vzpomíná.
Každoročně propukne hudební šílenství v druhé polovině srpna, přičemž poslechnout si lze nejen domácí, ale i zahraniční tvorbu. Zajímavostí jistě je i skutečnost, že od roku 1995 festival vždy někomu „věnován“. Mezi vyvolenými byl třeba Karel Kryl.

Program festivalu v Trutnově

Že nejde o žádný malý festival, dokazuje fakt, že hudební scéna je rozdělena na čtyři pódia. Jde o Hlavní scénu, Druhou scénu, dále Undergroundový plac a konečně Alternativní a meditační scéna. Ta patří především stoupencům Hare Kršny. Hlavní scéna samozřejmě vítá stěžejní hosty, Druhá scéna pak náleží menším hudebním skupinám s alternativním zaměřením.
kouř na koncertě

Je tam tak dobře

Hlavním atributem trutnovského festivalu je jeho atmosféra, která je zcela nezaměnitelná a bývá dávána za příklad i jiným festivalům v České republice.

Napříč hudebními styly
3 (60%)1

Next Post

Previous Post

© 2019 FK Hate

Theme by Anders Norén