FK Hate

Odtud děti nebudou chtít odejít

Pokud se rozhodnete spolu se svými ratolestmi navštívit stálou expozici Svět techniky, určitě nebudete litovat. Jedinečná výstava, která vás seznámí s celou řadou vynálezů, které významně poznamenaly rozvoj průmyslu a technického pokroku na našem území, ale i ve světe. Expozici vévodí dvě devíti set tunová plynová dmychadla ze čtyřicátých let minulého století, ze kterých na vás dýchne patina té doby. Následuje více než stovka interaktivních exponátů, které se pohybují, mluví a hlavně baví malé i velké návštěvníky. Ukazují vědu v novém světle, jako legraci a hru.
různé kroužky na podložce
Namísto složité teorie, kterou všichni známe z tlustých a nudných učebnic, je tady možno otestovat vědecko-technické zákonitosti na vlastní kůži. Můžete zkusit si zahrát na taviče v továrně, řídit vlak v roli strojvůdce, proletět se letadlem anebo se stát vesmírným kosmonautem. Dokonce se i prohnat pod hladinou moře coby kapitán Nemo ve své ponorce. Díky hře se začne i zdánlivě složitá látka stávat logickou a jasnou.

průřez motoru 
Na ploše čtrnáct tisíc metrů čtverečních čekají na návštěvníky celkem čtyři „světy“, ve kterých se poučí v nejrůznějších oblastech života, přírodních i technických vědách.
 
Uvnitř centra je v provozu rovněž 3D kino a Divadlo vědy. Společným jmenovatelem všech čtyř světů je poznání formou zábavy a hry. Návštěvníci mají možnost přijít na kloub fungování města nebo lidského těla, vesmíru. Anebo koruny stromu. Pro ty starší je připraveno k odhalení tajemství klonování, poznání micro a nano světa a mnoho dalších objevů. U všech badatelů je v oblibě detektor nálady, který  rozpozná, jak jsou dnes nastrojeni a jestli se dobře baví.
složitý motor
Během víkendu zde probíhá bohatý doprovodný program. V Divadle vědy můžete shlédnout show plnou pokusů a výbuchů, roboty ovládané mobilními telefony či létající ryby. Ručíme zato, že vaše děti vůbec nebudou chtít odejít

Odtud děti nebudou chtít odejít
4.4 (88%)5

Next Post

Previous Post

© 2019 FK Hate

Theme by Anders Norén