FKHate.cz

Online magazín

Oslava dětských narozenin v tvořivém pojetí

Kostičky stavebnic – z Lega se dají poskládat fantastické věci, jediné, co potřebujete, je dostatek „stavebního materiálu“. Pokud je doma máte (a nemusí to být zrovna Lego, výrobců přesných kostiček na hraní je více), můžete z nich postavit třeba stylové stojany na ubrousky nebo přihrádku na příbory. Báječně se hodí k sadě plastových příborů a talířků.

balonky

Výtvarná dílna – barvy jsou pro děti opravdovým požehnáním a rády je kombinují, dokonce až tak, že nám mohou připadat nevkusné. Dětský svět je v mnoha ohledech barevnější, vyjadřuje to jejich vnitřní pocit radosti ze života a z pohybu. Co takhle jim přichystat výtvarnou dílnu? Prostřený stůl s pastelkami, vodovkami, modelovací hmotou, kinetickým pískem. Dejte jim prostor pro vlastní tvořivé vyjádření a můžete jim navrhnout třeba kolektivní spolupráci při tvorbě společného díla, např. hradu z písku, autodromu, dominové dráhy anebo velkého plastického obrazu.

Kreativní občerstvení – sýrové jednohubky a chlebíčky nemusí být prostřeny na stole v klasické podobě. Můžete celou koncepci občerstvení pojmout stylově a nápaditě. Jednotlivé kousky tvrdého sýra lze vykrájet třeba ve tvaru písmenek a sestavit z nich jména strávníků na oslavě. Každý z nich může mít svůj vlastní modrý plastový talířek vyzdobený kontrastujícím žlutým ementálovým nápisem. K tomu přidejte rozpůlené plody malých rajčat, opatřete je sedmi černými tečkami z potravinářského barviva, spojte je s rozpůlenými černými olivami a máte dokonalou berušku – chybí už jen ta tykadla z travních stvolů.

Fotky – v době chytrých telefonů začínáme postrádat docela obyčejné fotky z papíru. Mají něco do sebe a na každé oslavě dětských narozenin by neměly chybět. Ať už oslavnou párty koncipujete jakkoli, v klidu domova, ve stylu sportovního vyžití na trampolínách v jumpparku, anebo mezi zvířátky v zoologické zahradě, nezapomínejte na společné fotky vytištěné a uložené v malém albu. Budou krásnou vzpomínkou na jedinečnou a neopakovatelnou událost.

narozeniny

Dárek na cestu – každý účastník oslavy by mohl obdržet něco na památku. Potěší i docela obyčejná drobnost, pozornost, co si odnese domů. Může to být i malá výslužka v podobě papírové krabičky se zákusky, nad níž se bude vznášet balónek naplněný lehkým plynem.

Oslava dětských narozenin v tvořivém pojetí
Ohodnoťte příspěvek